Od 1 września do 23 grudnia 2021 roku rusza 5 edycja programu „Gramy w Ręczną”. W okresie tym 3.500 uczniów z 175 szkół podstawowych z całej Polski z klas I-III, jak również nauczyciele wychowania fizycznego, będą realizować program gier i zabaw z piłką ręczną w czasie którego oprócz rozwoju ogólnego, będą rozwijać podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną.

Poprzez zabawy ruchowe nauczyciele będą pomagać dzieciom w zdobyciu i rozwoju takich umiejętności technicznych jak chwyt piłki, podanie, rzut do bramki oraz umiejętności poruszania się po określonej przestrzeni boiska z wykorzystaniem naturalnych form ruchu jak bieg, skok, zatrzymanie się, zmiana kierunku poruszania się, a także poznawać podstawowe przepisy gry w piłkę ręczną.

Jednym z elementów Programu „Gramy w Ręczną” jest rozwój i edukacja nauczycieli prowadzących zajęcia, dlatego Związek Piłki Ręcznej w Polsce udostępni wszystkim nauczycielom niezbędnie materiały dydaktyczne w postaci publikacji książkowych oraz materiałów multimedialnych (płyty DVD oraz online).

Szkołom, nauczycielom oraz uczniom życzymy sukcesów w czasie realizacji założonych celów sportowych. Jednocześnie informujemy, że poniżej znajdą Państwo listę szkół zakwalifikowanych do 5. edycji Programu „Gramy w Ręczną”.

Lista zakwalifikowanych szkół:

DOLNOŚLĄSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica w Oleśnicy
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Dąbrowskiej we Wrocławiu
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Jeleniej Górze
DOLNOŚLĄSKIE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16 im. Kornela Makuszyńskiego w Legnicy
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa Nr 20 w Legnicy
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 3 im. Komisji Edukacji Narodowej w Dzierżoniowie
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłodzku
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia we Wrocławiu
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa Nr2 w Obornikach Śląskich
KUJAWSKO-POMORSKIE Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
KUJAWSKO-POMORSKIE Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu
KUJAWSKO-POMORSKIE Szkoła Podstawowa im. płk. Floriana Laskowskiego w Grucie
KUJAWSKO-POMORSKIE Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Robakowie
KUJAWSKO-POMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 18 w Grudziądzu
KUJAWSKO-POMORSKIE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 20 W GRUDZIĄDZU
KUJAWSKO-POMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
KUJAWSKO-POMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy
KUJAWSKO-POMORSKIE Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 we Włocławku
KUJAWSKO-POMORSKIE Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Strzelnie
LUBELSKIE I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Zamościu
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa nr 11 im Henryka Sienkiewicza w Puławach
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa nr 2 im Mikołaja Kopernika w Kraśniku
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa nr 5 w Puławach
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotnikow w Puławach
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa Nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu
LUBELSKIE Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
LUBELSKIE Zespół Szkół im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa w Ulanie-Majoracie
LUBUSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubrzy
LUBUSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Slubicach
LUBUSKIE Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie
LUBUSKIE Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Brodatego w Nowogrodzie Bobrzańskim
LUBUSKIE Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gorzowie Wielkopolskim
LUBUSKIE Szkoła Podstawowa nr 7 im. Janusza Korczaka w Świebodzinie
LUBUSKIE Zespół Szkolno Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie – Kolonii
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa im. Lotników Września 1939 roku w Dłutowie
ŁÓDZKIE SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W PIĄTKU
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa nr 11 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa nr 162 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Łodzi
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa nr 205 w Łodzi
ŁÓDZKIE Szkoła Podstawowa nr 5 im. I Armii Wojska Polskiego w Konstantynowie Łódzkim
ŁÓDZKIE Zespół Szkoły i Przedszkola w Krzyworzece
MAŁOPOLSKIE Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie
MAŁOPOLSKIE Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Racławicach
MAŁOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 10 w Chrzanowie
MAŁOPOLSKIE Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Sączu
MAŁOPOLSKIE Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie
MAŁOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 8 im K. K. Baczyńskiego w Tarnowie
MAŁOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 91 w Krakowie
MAŁOPOLSKIE Szkoła Podstawowa w Wilczyskach
MAŁOPOLSKIE Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy
MAŁOPOLSKIE ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W LIBIĄŻU
MAZOWIECKIE Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zwolniu
MAZOWIECKIE Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Radomiu
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa Nr 10 w Ostrołęce
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa nr 2 im F. Chopina w Małkini Górnej
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa nr 2 im Mikołaja Kopernika w Zielonce
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Betnara Rudego w Warszawie
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa nr 5 im.Władysława Rawicza w Siedlcach
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa w Radzanowie im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie
MAZOWIECKIE Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku
MAZOWIECKIE Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy
MAZOWIECKIE Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasecznie
OPOLSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach
OPOLSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaźni Narodów Świata nr 24 w Opolu
OPOLSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Grodkowie
OPOLSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
OPOLSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzegu.
OPOLSKIE PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 im. MIKOŁAJA KOPERNIKA w Brzegu
OPOLSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa Nr.26 w Opolu
OPOLSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa w Tułowicach
OPOLSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem
OPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 w Otmuchowie
PODKARPACKIE PODKARPACKIE Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Mielcu
PODKARPACKIE PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR1 W DYNOWIE
PODKARPACKIE Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim
PODKARPACKIE Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku
PODKARPACKIE Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Mielcu
PODKARPACKIE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 IM. ZJEDNOCZONEJ EUROPY W PRZEMYŚLU grupa 1
PODKARPACKIE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 IM. ZJEDNOCZONEJ EUROPY W PRZEMYŚLU grupa 2
PODKARPACKIE Szkoła Podstawowa NR 2 im. Ks. St. Konarskiego w Jarosławiu
PODKARPACKIE Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu
PODKARPACKIE Szkoła Podstawowa w Nowej Sarzynie
PODKARPACKIE Zespół Szkół in.Jana Pawła II w Zarzeczu
PODKARPACKIE Zespół Szkół w Strażowie
PODLASKIE Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej
PODLASKIE SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI w DĄBROWIE BIAŁOSTOCKIEJ
PODLASKIE Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białymstoku im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku
PODLASKIE Szkoła Podstawowa nr 42 im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Białymstoku
PODLASKIE Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku
PODLASKIE Szkoła Podstawowa Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku grupa 1
PODLASKIE Szkoła Podstawowa Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku grupa 2
PODLASKIE Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku
PODLASKIE Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze
POMORSKIE SP Charzykowy
POMORSKIE Szkoła Podstawowa im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie
POMORSKIE Szkoła Podstawowa im.Obrońców Westerplatte w Gardei
POMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie
POMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce
POMORSKIE Szkoła Podstawowa Nr 48 im. prof. Kazimierza Demela w Gdyni
POMORSKIE Szkoła Podstawowa Nr 60 w Gdańsku
POMORSKIE Szkoła Podstawowa w Tuchlinie
POMORSKIE Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie
POMORSKIE Zespół Szkolnk- Przedszkolny nr 3 w Gdyni
POMORSKIE Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Gdańsku grupa 1
POMORSKIE Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Gdańsku grupa 2
POMORSKIE Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie
ŚLĄSKIE Miejska Szkoła Podstawowa nr 13 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich
ŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Pietrowicach Wielkich
ŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach
ŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach
ŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie
ŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 16 im Janusza Korczaka w Rudzie Śląskiej
ŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach
ŚLĄSKIE Szkoła podstawowa Nr 30 w Zabrzu
ŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie
ŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr4 w Sosnowcu im. Juliana Tuwima w Sosnowcu
ŚLĄSKIE Zespół Szkolno Przedszkolny nr 2 w Rudzie Śląskiej
ŚWIĘTOKRZYSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. Hedy “Szarego” w Kunowie
ŚWIĘTOKRZYSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju
ŚWIĘTOKRZYSKIE Szkoła Podstawowa im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach
ŚWIĘTOKRZYSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich
ŚWIĘTOKRZYSKIE Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie im. Jana Pawła II w Pińczowie
ŚWIĘTOKRZYSKIE Szkoła Podstawowa nr 39 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach
ŚWIĘTOKRZYSKIE Szkoła Podstawowa nr4 w Sandomierzu
ŚWIĘTOKRZYSKIE Szkoła Podstawowa w Wolicy
ŚWIĘTOKRZYSKIE Zespół Placówek Oświatowych im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Wąchocku
ŚWIĘTOKRZYSKIE Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
ŚWIĘTOKRZYSKIE Zespół Szkół Publicznych w Sarnówku
WARMIŃSKO-MAZURSKIE Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu
WARMIŃSKO-MAZURSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu
WARMIŃSKO-MAZURSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Bartoszycach
WARMIŃSKO-MAZURSKIE Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie
WARMIŃSKO-MAZURSKIE Szkoła podstawowa nr 3 w Szczytnie
WARMIŃSKO-MAZURSKIE Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu
WARMIŃSKO-MAZURSKIE Szkoła Podstawowa w Mikołajkach
WIELKOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 w Plewiskach
WIELKOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 w Wągrowcu
WIELKOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 10 im. Arkadego Fiedlera w Poznaniu
WIELKOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie
WIELKOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 3 w Kępnie
WIELKOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 4 im. Unicef w Obornikach
WIELKOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 46 im. Marii Dąbrowskiej w Poznaniu
WIELKOPOLSKIE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 im. Erazma z Rotterdamu w Poznaniu
WIELKOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 7 im. Powstańców Wielkopolskich 1814/1918 w Gnieźnie
WIELKOPOLSKIE Szkoła Podstawowa nr 72 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi w Poznaniu
WIELKOPOLSKIE Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy w Dopiewie
ZACHODNIOPOMORSKIE Publiczna Szkoła Podstawowa w Bierzwnicy
ZACHODNIOPOMORSKIE Sportowa szkoła podstawowa nr 2 w Szczecinie – Centrum Ksztalcenia Sportowego (CKS)
ZACHODNIOPOMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Dębnie
ZACHODNIOPOMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie
ZACHODNIOPOMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 23 im. Mariusza Zaruskiego w Szczecinie
ZACHODNIOPOMORSKIE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SŁAWNIE
ZACHODNIOPOMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Koszalinie
ZACHODNIOPOMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie
ZACHODNIOPOMORSKIE Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie
ZACHODNIOPOMORSKIE Szkoła Podstawowa Nr 71 w Szczecinie

Pin It on Pinterest

Share This

Podziel się!

Podziel się tą wiadomością ze swoimi znajomymi!