“Gramy w Ręczną” to nowy program ZPRP i MSiT dla dzieci z klas I-IV szkół podstawowych. W uczestniczących w programie szkołach prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Każda ze szkół otrzyma pakiet sprzętu, a każdy z nauczycieli materiały dydaktyczne. Jako dodatkowa atrakcja w każdym z województw zostanie zorganizowany turniej/festyn „Weekend z Piłką Ręczną” w którym wezmą udział wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie w danym regionie.

Program, początkowo w formie pilotażowej, przeprowadzony będzie we wszystkich 16 województwach w okresie od września do grudnia 2017 roku i zostanie nim objętych ponad 160 szkół podstawowych!

Aby zapewnić wysoką jakość zajęć w połowie września, we współpracy ze Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), dla szkół biorących udział w projekcie “Gramy w Ręczną” zorganizowany zostanie cykl trzech trzydniowych szkoleń „Handball at School”.

Szkoły chętne do wzięcia udziału w programie proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres: reczna@zprp.org.pl (formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej).

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Pin It on Pinterest

Share This

Podziel się!

Podziel się tą wiadomością ze swoimi znajomymi!